لیزر Co2 فرکشنال و حقایق آن

لیزر دی اکسید کربن یک استاندارد طلایی برای بهبود بافت پوست و رفع چین و چروک است.

حقایق:

در لیزر Co2 فرکشنال، اشعه لیزر به پرتوهای ریزتری تقسیم می شود این پرتوهای باریک، ستون های کوچکی از پوست را حذف می کنند و سپس می توان پوست را به حال خود رها کرد و منتظر شد تا پوست به طور خود به خود با تولید کلاژن ترمیم شود.

از این لیزر می توان برای رفع خطوط ریز صورت، چین و چروک های پوست، رفع زخم و اسکارها، رفع اختلالات رنگ بر روی پوست، رفع شل شدگی پوست رفع بی نظمی و اختلال در بافت پوست، رفع خستگی و تن و ماهیچه ها، صورت و گردن استفاده کرد.

درمان توسط این لیزر را می توان با هندپیس های فعال وعمیق و یا هر دو هندپیس انجام داد که این مورد به نوع مشکل بستگی دارد.

درمان را می توان در سطوح مختلف انرژی انجام داد.

لیزر کربن دی اکسید یک لیزر بسیار مؤثر برای درمان مشکلات پوستی بود که در دو حالت فرکشنال قوی و ضعیف قابل استفاده است.

لیزر Co2 چیست؟

لیزر Co2 در طی سالیان سال برای بازسازی پوست ها استفاده شده است. به طور معمول این لیزرها برای بهبود بافت پوست، کاهش چین و چروک، حذف لکه های خورشیدی استفاده می شوند. آنها با از بین بردن لایه های نازکی از پوست و گرم کردن آنها باعث ترمیم پوست می شوند. این کار باعث بازسازی کلاژن پوست شده و منجر به داشتن پوستی نرم و صاف و محکم تر می شود.

مطالعه موردی

زن 57 ساله مسن در مورد بافت پوست صورت، چین و چروک، رنگ پوست نگران بود. درمان او با انرژی بالا توسط لیزر Co2  انجام گرفت این عمل با تزریق آرام بخش وریدی و بی حسی موضعی انجام شد. عکس بعد از عمل بعد از 10 روز نتایج را نشان می دهد.

تفاوت بین لیزر فرکشنال Co2 با لیزر Co2 قدیمی

لیزر Co2 قدیمی حدود 20 سال پیش معرفی شد. در لیزر فرکشنال Co2 بر خلاف Co2 قدیمی معمولی، نیاز به بیهوشی و یا تزریق آمپول بی حسی نیمی باشد. بیمار فقط با یک کرم بی حس کننده بدون درد لیزر می شود. همچنین بر خلاف لیزر Co2 قدیمی معمولی، بیمار در روش فرکشنال نیاز به پانسمان ندارد. فقط از کرم های ترمیم کننده استفاده می کند و دو روز بعد می تواند از کرم های پوشاننده و آرایشی استفاده نماید. ترمیم پوست در فرکشنال حدود 5 تا 6 روز طول می کشد در حالی که در لیزر Co2 معمولی بین 2 تا 3 هفته. در روش فرکشنال Co2 بیمار فقط برای دوتا سه روز قرمز است در حالی که در لیزر  Co2 معمولی بین 2 تا 6 ماه قرمزی ادامه می یابد.

احتمال تیرگی پوست در لیزر فرکشنال Co2 بسیار نادر است. در حالیکه در Co2 معمولی این ریسک بالاست.

لیزر فرکشنال Co2 را میتوان در گردن و پشت دست ها و قسمت های دیگر بدن نیز برای درمان انواع ضایعات پوستی مانند جوان سازی پشت دست ها، لکه های پوستی، ترک های شکم، اسکار سوختگی و یا جراحی نیز به کار برد. جلسات درمانی بسته به مشکل پوستی بین 3 تا 5 جلسه می باشد که به صورت ماهیانه تکرار می شود.

تفاوت ها به صورت خلاصه
Co2 فرکشنال Co2 مدل قدیمی
ستون هایی از انرژی لیزری بر روی پوست ولی بافت مجاور سالم باقی می ماند. به طور کامل پوست منطقه مورد نظر را سایش می دهد.
نفوذ عمیق به پوست نفوذ کم عمق به پوست
دوره بهبودی کوتاه مدت دوره بهبودی طولانی مدت
بدون نیاز به پانسمان نیاز به بانداژ دارد
بدون خطر ابتلا به زخم خطر بالای ابتلا به زخم
خطر لک پوستی به طرز قابل ملاحظه ای کاهش یافته است خطر لک پوستی بیش از اندازه
لیزر Co2 فرکشنال برای چه کسانی مناسب است؟

افرادی که دارای پوستی پیر و خسته هستند.

افرادی که چین و چروک عمیق پوستی دارند.

افرادی که در اثر نور خورشید دچار آسیب پوستی شده اند.

افرادی که دچار اسکار های آکنه هستند.

لیزر فرکشنال برای چه کسانی مناسب نیست؟

خانم های باردار از جمله کسانی هستند که انجام این گونه لیزر ها به آن ها توصیه نمی شود و نباید آن را انجام دهد.

افرادی که دارای حساسیت پوستی هستند.

افرادی که دارای پوستی حساس هستند.

سابقه تشکیل کلویید و یا اسکار هیپوتروفیک به دنبال ایجاد زخم

بعد از انجام درمان چه اتفاقی می افتد؟

بهبودی کامل بین 4 تا 14 روز به طول می انجامد و این امر به مقدار انرژی مصرفی بستگی دارد.

بهبودی مناطق غیر از صورت معمولا ً طولانی تر است و یک انرژی سطح پایین برای این مناطق استفاده می شود. دوره ای از درمان وجود دارد که پوست قرمز می شود، معمولا ً این امر در طول یک هفته فروکش می کند اما مدت زمان مورد نیاز برای بهبودی کامل در روش های تهاجمی حدود 1 ماه است. ورم صورت و چشم ممکن است تا چند روز باقی بماند و خوابیدن به صورت 45 درجه می تواند به کاهش این امر کمک کند. ممکن است یک آکنه خفیف سفید کوچک بر روی پوست ظاهر شود که پوست پس از سه روز اقدام به بازسازی آن می کند.

پوست ممکن است در طول مدت 1 هفته زخم و یا پوسته پوسته شود. ممکن است بعد از عمل نیاز به استفاده از آنتی بیوتیک ها و دارو های ضد ویروسی باشد. بسته به عمق درمان شما، به طور مستمر روند بهبود شما کنترل می شود. به طور کلی دوره بهبود شما به سطح درمان بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + 2 =