بهترین لیزر موی زائد برای پوست شما کدام است؟

بهترین لیزر موی زائد؟

بهترین لیزر موی زائد برای پوست شما کدام است؟

دستگاه لیزر موهای زائد لیزرینگ(LASERING)، کاتراکول­گاید(Cutera CoolGlide)، بایسون ( Bison)، اپی تاچ پلاس(EpiTouch Plus). این دستگاه ها فقط تعداد معدودی از لیزر های موهای زائد هستند که در وب سایت های مختلف با آنها روبرو می شوید. شرکت های سازنده لیزر معمولا از تکنولوژی خود دستگاه حرف می زنند و توجه خاصی به تفاوت میان لیزر ها ندارند. بنابراین برای شخصی که متقاضی لیزر موهای زائد است، پرسش های زیادی برای انتخاب دستگاه مناسب نوع پوست و مو برای لیزر موهای زائد، به وجود می آید.در این مقاله خلاصه ای از نحوه کارکرد و جوانب مثبت و منفی چهار لیزر رایج ارائه می شود. این مقاله به هیچ وجه یک منبع جامع نیست، اما می تواند شما را برای تصمیمی آگاهانه تر کمک کند.

 
لیزر Nd:YAG (مناسب برای پوست های تیره)
چگونه کار می کند:

لیزر Nd:YAG برای رفع موی زائد در پوست های تیره مناسب است، این لیزر به سادگی ملانین موجود در پیاز مو را تشخیص داده و باریکه نور این لیزر توسط همین ملانین ها جذب می شوند. ملانین در واقع همان رنگدانه های تیره موجود در پوست و مو است. برخی از لیزرها نمی توانند فرق بین ملانین در مو و ملانین تیره در پوست را تشخیص دهند و ممکن است ملانین موجود در پوست را مورد هدف قرار دهند. این بدان معناست که این دستگاه ها توانایی برای صدمه زدن به پوست را دارند. لیزر Nd:YAG  به دلیل داشتن طول موج بلند به سادگی به درون پوست نفوذ کرده، از لایه اپیدرم و ملانین موجود در پوست عبور می کند، به لایه های که فولیکول های مو در آن قرار گرفته اند می رسد و جذب ملانین های موجود در ریشه موها می شود. این لیزر همانند دیگر لیزرها بر روی موی روشن و نازک تاثیر چندانی ندارد.

جوانب مثبت:

لیزر Nd:YAG طول موج بلندتری نسبت به دیگر لیزرهای رفع موی زائد دارد. علاوه بر اینکه برای پوست تیره ایمن است، بیشترین توانایی برای از بین بردن پاپیلا (آخرین لایه موجود در پوست)را دارا می باشد.

جوانب منفی:

به خاطر جذب کمتر ملانین، به جلسات درمان بیشتری برای نتیجه مطلوب نیاز دارد. درمان با این لیزر همچنین می تواند درد بیشتر و تاثیر کمتری بر روی موی نازک و ضعیف داشته باشد.

نام برخی برندهای موجود در بازار: کاتراکول­گاید(Cutera CoolGlide)، ساینور­الیت( Cynosure Elite)، کندلا جنتل یاگ( Candela GentleYAG)

لیزر الکساندرایت(مناسب برای پوست زیتونی)
چگونه کار می کند؟

طول موج این لیزر کمی بلندتر از طول موج برخی رقباست، که آن را در گستره وسیعی از رنگ پوست از جمله پوست زیتونی قابل استفاده می کند.

جوانب مثبت:

شاید مزیت مهم لیزر الکساندرایت سایز بزرگ نقطه هدف (اسپات سایز) و نرخ تکرار زیاد آن می باشد، که این بدان معناست که می تواند سریعتر سطح بزرگتری از پوست را مورد درمان قرار دهد. این موضوع این لیزر را به یکی از سریعترین لیزرهای رفع موی زائد تبدیل می کند.

جوانب منفی:

علی رغم طول موج بلندش، مقدار جذب ملانین برای این لیزر هنوز بالاست و ممکن است اشعه آن توسط ملانین پوست نیز جذب شود، بنابراین ریسک قابل توجهی برای تغییر رنگ و سوختگی در پوست های روشن وجود دارد.

 نام برخی برندهای موجود در بازار: بایسون ( Bison)، ساینوسور آپوجی(Cynosure Apogee)، اپی تاچ پلاس(EpiTouch Plus)

لیزر دایود(مناسب برای تمامی انواع پوست)
چگونه کار می کند؟

لیزر دایود یکی از لیزرها و روش های روز دنیا برای رفع موهای زائد است. این دستگاه برای پوست های روشن، سبزه تا تیره بسیار مناسب است.

جوانب مثبت:

 این لیزر با طول موج های 808 و 810 نانومتر به سادگی جذب ملانین ها شده و به عمق پوست در فولیکول های مو نفوذ می کند. طول موج بلند لیزر دایود، صدمات پوستی و عوارض جانبی را به حداقل می رساند.

جوانب منفی:

لیزر دایود لیزر جدیدی می باشد به همین خاطر عوارض جانبی خاصی در چند سال اخیر برای این نوع لیزر گزارش نشده است.

نام برخی برندهای موجود در بازار: لیزرینگ (LASERING)، اس پی ال 1000(SPL 1000)، سوپرنو ایکس ال(Superno XL)، لیزرلیت(LaserLite).

لیزر روبی(مناسب برای پوست های روشن)
چگونه کار می کند؟

این لیزر یکی از قدیمی ترین لیزر های موهای زائد است و طول موج کوتاهی دارد. جذب این امواج توسط ملانین ها بسیار آسان است و نکته قابل اهمیت این است که برای پوست های خیلی روشن با موهای روشن مناسب است.

جوانب مثبت:

بسیار موثر برای پوست های روشن و اروپایی

جوانب منفی:

به دلیل توانایی جذب امواج این لیزر توسط ملانین ها، لیزر روبی تنها برای پوست های روشن استفاده می شود.

نام برخی برندهای موجود در بازار: روبی استار(RubyStar)، پالومار ای 2000(Palomar E2000)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + هفت =